Australian Junior Championships 2019
ENTRIES Problem Solving
Click on the tabs below for the other divisions.
Year of
Family Name Given Name State Birth
Ali Khaiam NSW 2006
Anup Kumar Vihaan NSW 2010
Augustine Damaris VIC 2008
Augustine Darline VIC 2010
Banerjee Neal NSW 2007
Bartley George SA 2004
Bawitlung Daniel NSW 2004
Bayaca Sterling NSW 2002
Berberian Alec NSW 2006
Berberian Maxim NSW 2008
Cai Ethan (b.2009-07) NSW 2009
Caruso Connor SA 2012
Chan Oliver NSW 2010
Chang Emma VIC 2008
Chang Sophie VIC 2007
Charbonneau Romain NSW 2010
Chavdarov Liam NSW 2007
Chen Olivia NSW 2010
Chen Victoria NSW 2010
Cheng Amanda NSW 2003
Clarke Matthew NSW 2003
Cooper Joshua QLD 2010
Cordover Oliver VIC 2007
Dang Ryan VIC 2007
Dang Ryley VIC 2009
Das Gabriel VIC 2009
Das Valentina VIC 2008
De Silva Senuk VIC 2013
De Silva Yuvin VIC 2010
Ding Ethan NSW 2011
Dullaway Adam QLD 2012
Dullaway Erin QLD 2008
Dullaway Michael QLD 2010
Faizal Shaheel NSW 2008
Fan Chloe VIC 2007
Fu Yihe WA 2007
Gamage Vinuka VIC 2008
Gao Arthur VIC 2012
Gao Daniel Danning VIC 2007
Gao James Lequan VIC 2009
Gao Oscar WA 2009
Gao Xing NSW 2004
Ge Eva NSW 2003
Hao Collin NSW 2009
Hii Ryan NSW 2008
Huang Junhang (Justin) VIC 2010
Huey Chelsea NSW 2009
Huey Toby NSW 2007
Huynh Kalan NSW 2011
Ilic Nicholas VIC 2004
Jiang Benjamin NSW 2009
Johnston Dylan NSW 2006
Keating Jack NSW 2004
Ko Matthew NSW 2004
Kodituwakku Imanya VIC 2003
Kodituwakku Risinu VIC 2005
Li Annabel NSW 2010
Li Esther NSW 2012
Li Joshua NSW 2008
Li Yuze (Ethan) NSW 2006
Lu Lillian VIC 2003
Ly-Liu Alexavier QLD 2018
Ly-Liu Isaac QLD 2008
Ma Kerwin NSW 2004
Madugula Joshua NSW 2010
Manivannan Akshayan VIC 2004
Manivannan Ashwin VIC 2006
McGowan Cameron NSW 2003
Mehta Kavan NSW 2005
Mendis Chamathsara NSW 2007
Mendis Kaveesh NSW 2008
Mendis Lakindu NSW 2010
Morrison Jennifer VIC 2007
Nguyen John (Dinh Tuong) NSW 2007
O'Carroll Om VIC 2007
Okan Jed NSW 2005
Ong Celine WA 2006
Ooi Jayden QLD 2010
Pan Jason NSW 2006
Pan Katherine NSW 2008
Pan Renee Yang NSW 2010
Patel Dhwani NSW 2006
Pattison Hamish SA 2002
Pham Anson NSW 2006
Qi Kaibing SA 2005
Qiang Vincent NSW 2003
Rose Joshua QLD 2008
Rose Noah QLD 2011
Rumley William TAS 2006
Rupasinghe Chanya NSW 2011
Rupasinghe Sayum NSW 2008
Savage Min Hyeok NSW 2006
Savage Min Hyeok NSW 2006
Sha Chenhe NSW 2009
Simic Filip QLD 2007
Smirnov Timofey NSW 2011
Steinthal Joshua NSW 2011
Tan Kevin QLD 2010
Tchitaev Nina QLD 2001
Tsui Louis NSW 2005
Tsui Ralph NSW 2007
Vincent Alaina NSW 2006
Wang Caleb Zhile NSW 2013
Wang Cunmeng VIC 2009
Wang Daniel Zhiyi NSW 2011
Wang Felix NSW 2011
Wang James NSW 2006
Wang Jiayuan VIC 2008
Wang Michael NSW 2008
Wang Ruicheng VIC 2005
Wang Samuel NSW 2006
Wang Yuzhi NSW 2005
Watkins Bridgette QLD 2003
Watkins Rachel QLD 2004
Watkins Sophie QLD 2001
Wayne-Lowe Justin NSW 2003
Wei Sebastian NSW 2007
Wen Aiden NSW 2010
Williams Elizabeth QLD 2012
Wu Celina (Yijia) NSW 2004
Wu Yifu NSW 2004
Xing Zerui QLD 2010
Xu Chengyun VIC 2007
Xu Leo NSW 2010
Yan Jason NSW 2007
Yang Gordon NSW 2002
Yang Melody Qld 2007
Yang Minchen ACT 2010
Yang Ray VIC 2001
Yevdokimov Theo QLD 2008
Yuan Andrew VIC 2011
Yuan Ryan Xu NSW 2008
Zafirakos Jesse VIC 2005
Zeng Alisa NSW 2011
Zeng Jimmy NSW 2009
Zhang Yanxi (Emily) WA 2011
Zhao Tiger Chengxin VIC 2011
Zhao Will NSW 2004
Zhao Chen Winston NSW 2004
Zheng Marco Le Lun NSW 2007